Alanyada Masaj Öncesi Yapılması Gereken 10 şey

Alanya da Spa masaj keyfi hamam sauna tatilde.
27 Nisan 2019
massage in alanya cat
Enjoy your Massage in Alanya
21 Nisan 2021
Show all
masaj faydaları Alanya da tatilde

Alanya masaj için tavsiyeler

Alanyada Masaj Yaptırmadan Önce Neler mi yapabilirsiniz.. Buyrun Hep Beraber İnceleyelim.

Tatilde masaj olmadan gitmek tabii ki olmaz ,

Bu Son 10 yıllık dönemde masaj salonlarına rağbet gittikçe artıyor Bu nedenle günümüz ağır temposu ve yorgunluğundan arınmak için yaklaşık bir saat gerekiyor.

Masaj belirtileri 1 saat sonunda öncelikle kas ve dolaşım sisteminde daha sonra psikolojik olarak hafifliyorsunuz.

Fakat daha önce hiç masaja gitmemiş seniz bu makale size göre ve de İlk kez Alanya ve bölgesinde masaj salonuna gidecekseniz önerilerimizi okumadan masaj planı yapmayın!

Alanyada Masaj

Alanyada Masaj

Tabiki iyi bir masaj salonu bulmak!

Salonu seçmeden önce tavsiyeler arkadaşlarınızdan yorumlar alabilirsiniz ama günümüzde internet ten gidebileceğiniz spa sauna hamam masaj benzeri hizmet veren yerlerin fiyatları ve kalitesi masaj terapistlerinin masaj bilgileri hakkında yorum ve fotoğraflarına ulaşma imkanınız vardır.

Araştırmanızı iyi yapın masaj her ne kadar rahat ve huzur verici olsa da bazen eğitimsiz personel olan yerlerde sakatlıklara yol açabilir.

Bu nedenle gideceğiniz yerdeki erkek Masör ve bayan Masözlerin sertifika diploma gibi eğitimlerinin alındığından emin olun.

Alanyada Masaj Masaj ücreti :

Fiyat gibi konular masajdan önce ödemeniz daha sonra çıkabilecek bir fiyatla karşı karşıya kalmanızı önler. masaj boyunca sadece dinlenmeye odaklanırsınız.

Önemli eşyalarınızı dolabınıza kitleyin :Yanınızda getirdiğiniz yada giydiğiniz eşyaları güvenli dolaplara bırakın.

Masajdan önce telefonunuzu 1 saatliğine kapatabilirsiniz :

Mümkün olduğunca masaja girmeden dış dünya kaygı stresinizi unutun 30 45 60 90 dakikalık masaj boyunca telefonunuz ve başka bir şeyle ilgilenmeyin.

Alanya masaj Hamam Sauna

Masaj Çeşitleri :

ilk defa masaja gidiyorsanız masörü tanıyın hangi teknik ve hangi çeşit masaj olacağınızı ,

( klasik masaj , aroma terapi masajı , spor masajı , sıcak taşlar ile masaj , selülit karşıtı masaj , ayak refleks masajı ve benzeri ..) ve de dilerseniz bay yada bayan masaj uzmanı seçme imkanı olabilme ihtimalini sorun.

Vücudunuz ve sağlığınız hakkındaki sorunları söyleyin :

Vücudunuzdaki kas eklem iskelet sisteminizdeki ağrıları belirtin. vücudunuzda herhangi kesik yaralanma morartı olan bir yer var ise masaja başlamadan masöre yada masöze belirtin.

Alanya Hamam Masajın şiddeti önemli çünkü:

Masaj dinlenme için yavaş hareketlerle yapıldığı gibi kasların sert masaja da ihtiyacı vardır masaj baskısı ve şiddeti hakkında masörlere ve masözlere seansınız başlamadan önce bilgi verebilirsiniz.

Öncelikle Randevu Alın:

Alanya Tatil ve turizm kenti olduğu için deniz , kum , güneşlenmeden sonra plaj dönüşü bazen randevularda sıkışma olabilir.

Daha iyi ve kaliteli hizmet alabilmeniz için randevunuzu boş saatlere almamız sizin için ve bizim için faydalı olacaktır.

Randevunuza geç kalmayın :

Rahatlatıcı bir masaj olmak için zamanlamanız iyi olmalıdır. tam zamanında gelmeniz size masajdan daha verim almanızı , terapist ve masaj bölümleri sizin için ayrılmış olur.

Eğer masaj salonunda spa hamam kese köpüklenme cilt bakımı manikür pedikür imkanları varsa 1 saat daha erken gitmenizde fayda var.

Masajdan önce ılık Duş alın!

Duş almanız Terapist ve sizin yararınıza olacaktır. Zaten bir çok masaj salonlarında hamam da kese köpüklü banyo olup daha sonra yağ masajı olmanız tavsiye edilendir. Çünkü ölü deri ve kalıntılar keselenme yardımı ile atılır ve ardından sıcak köpük banyosu ile temizlenmek masaja başlamadan en ideal tavsiyemizdir.

Masaj da kullanılan yağ masaj sonrası vücudunuz tarafından ihtiyacı olduğunu , deri tarafın dan kullanıldığını ve 30 dakika içinde nüfuz eden yağın vücudunuza gençlik kattığını göreceksiniz.

Tuvalet gereksinimi :

Tabii olarak sıkışık bir durumda masaj olmayacağı için , masaj esnasında ki tuvalet ihtiyacınızın seansını bölebileceği aşikardır. ” Ben bekleyebilirim ” derseniz bu sefer masaj seansında rahat olamazsınız.

Alanyada masaj Spa yı kullanmadan Üzerinizdeki Takı , saat vb şeyleri çıkarın :

Masaj esnasında masörün daha rahat hareket etmesi için üzerinizde takı kolye bileklik ve benzeri aksesuarların olmaması sizin de faydanıza olur.

Masaj esnasında ne giyilir :

İsterseniz kendinize ait iç çamaşırı , şort , tayt gibi giysiler giyinebilirsiniz. Tavsiyemiz sadece peştamal ya da havlu ile olmanız.

Masaj yağları esanslarını seçebilirsiniz :

Hoşunuza giden bir masaj yağı esansını seçebilir aroma terapi kokuları ile ruhunuzu şımartabilirsiniz.

Masörle iletişim halinde olun :

Masaj esnasında sizi rahatsız edecek müzik sesi , sıcaklık , masajda acı veren hareketler varsa terapist ile iletişime geçin. Bu nedenle masaja odaklanmanızı engelleyecek etkenleri göz ardı etmeyip daha verimli bir masaj olabilirsiniz.

Alanyada Masaj

Konuşmayı masaj esnasında en aza indirin :

Masaj olurken dinlenmeniz için gözlerinizin kapalı , sadece masajın kas ve psikolojinize fayda sağlaması amacınız olsun. Herhangi sorun olmadıkça masaj seansı boyunca konuşmamaya özen gösterin.

Masajdan sonra acele etmeyin :

Masaj hemen bittikten sonra rahatlığın etkisi devam edecektir. Yavaşlayan dinlenen bedeninizi ani hareketlerle tekrar gerginliğe itebilirsiniz. Tavsiyemiz masajdan sonra 5 dakika masaj masasında uyumanız.

Rutin olarak Alanya da masaja gidin yada paket programlar için randevu alın çünkü :

Günlük hayat akışına kendimizi kaptırdığımız için genelde masaja vaktimiz olamayabilir , fakat ilk masaj dan sonra belli aralıklarla seanslara devam etmeniz sizin faydanıza olacaktır.

Birinci masajın devamında vücudunuza faydalarını daha belirgin olması için yanınızda yeterli nakit varsa bir diğer seanslar için de ödeme yapabilir böylece kendinize göre bir programa dahil olabilirsiniz.

Alanya spa center

Comments are closed.